آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » اخبار روابط عمومی

اخبار انجمن

تغییر نام «روابط عمومی»

2514497-IMG_20210723_094353_681

در یک نشست کلاب هاوسی، چالش‌های روابط عمومی در ایران بررسی شد عضو هیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی، خواستار تغییر نام «روابط عمومی» در ایران شد. دکتر حسین امامی در توضیح این تغییرنام گفت: ترجمه و معادل خوبی در زبان فارسی برای روابط عمومی انتخاب نشده است و این اسم ناخودآگاه باعث می شود که دولتمردان، مدیران، کارکنان و ... بیشتر بخوانید »

مدیریت و دکتر نطقی

45545

تاریخ روابط‌عمومی با تاریخ مدیریت، نقاط اشتراک فراوانی دارد و رابطه اش با مدیر مثل رابطه یک حسابدار با مدیر است. دکتر حمید نطقی معتقد بود سخنی که درباره حکومت ها گفته شده در مورد روابط عمومی نیز درست است: «هر مدیریتی سزاوار روابط عمومی است که دارد.» ۱٫ مدیریت نو روابط عمومی بر شالوده فلسفه مدیریت نو است؛ این ... بیشتر بخوانید »

نظریه روابط‌عمومی دکتر نطقی

54545554

نظریه روابط‌عمومی دکتر نطقی (مروری بر زندگی‏نامه دکتر حمید نطقی بنیانگذار و پدر روابط‌عمومی ایران) مهدی باقریان عضو هیات مدیره انجمن متخصصان روابط‌عمومی ایران مقدمه حمید نطقی در ۱۱ شهریور سال ۱۲۹۹ هجری شمسی در تبریز متولد شد. وی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در این شهر با خانواده خویش به شهر آستارا مهاجرت کرد و در مدرسه حکیم نظامی ... بیشتر بخوانید »

روابط عمومی بیش از آن که بوق سازمان باشد، گوش شنیدن مطالبات مردم است

168914140

رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی معتقد است اگر روابط عمومی‌ در کشور استاندارد باشد، می‌تواند بحران‌زدا و باعث توسعه سازمانی شود ولی اگر روابط عمومی فقط نقش بوق را داشته باشد می‌تواند بحران‌زا هم باشد. در آستانه پایان کار دولت دوازدهم و آغاز کار دولت سیزدهم، اداره کل پژوهش و بررسی‌های خبری ایرنا میزگردی با عنوان «ارزیابی روابط عمومی ها ... بیشتر بخوانید »

پیام تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست

foto

رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی در پیامی درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت. به گزارش کمیته ارتباطات انجمن متخصصان روابط‌عمومی، سیدشهاب سید محسنی درپیام های جداگانه ای به مدیران عامل خبرگزاریهای ایرنا و ایسنا،حادثه ناگور واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران که منجر به جان باختن دو تن از خبرنگاران پرتلاش ایرنا وایسنا شد را تسلیت گفت. دربخشی از این پیام، ... بیشتر بخوانید »

نشست اعضای هیئت داوران “جشنواره صنعت روابط‌عمومی ایران”

IMG_0061

از دیگر برنامه های اجرا شده در پنجمین رخداد ملی بررسی مسایل و چالش‌های روابط عمومی، برگزاری نشست پرسش و پاسخ و ارایه دیدگاه ها و نظرات اعضای هیئت داوارن بود که با حضور سید شهاب سید محسنی رییس انجمن متخصصان روابط عمومی، محمود مختاریان رییس هیئت داوران و قرانعلی تنشگیر عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان روابط‌عمومی برگزار شد. در ... بیشتر بخوانید »

فراخوان آثار شانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

46c868b6-1b02-4457-99b0-2c58eeb93b0f

اشاره انتشارات، مقوله‌ای است که در تمامی سازمان‌ها و نهادها و عرصه‌های گوناگون دارای اهمیت است و از جهات زیادی نیز تأثیرات مؤثر و وسیعی بر روی انتقال پیام و تعامل با مخاطبان دارد. همچنین در فعالیت‌های روابط‌عمومی،”انتشارات” همواره جایگاه عمده‌ای را به خود اختصاص داده‌ و کمتر روابط‌عمومی را سراغ داریم که حداقل یک یا چندین گونه از نشر ... بیشتر بخوانید »

چگونه روابط عمومی و بازاریابی با هم بهتر کار می کنند؟

photo_۲۰۲۱-۰۵-۱۷_۰۲-۵۴-۳۲

دکتر حسین امامی عضو هیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی روابط‌عمومی و بازاریابی دو بال مکمل هستند که برای خوشنامی سازمان و آگاهی بخشی مخاطبان تلاش می کنند. گرچه اهداف روابط عمومی و بازاریابی با هم مشترکند ولی شیوه های اجرایی و استراتژی های هرکدام متفاوت است. در برخی از موارد پیش می آید که فعالیت شان با هم همپوشانی ... بیشتر بخوانید »

اصول انتشار کتاب در روابط‌عمومی

image001

قربانعلی تنگ شیر مدرس دانشگاه کتاب یکی از مهم‌ترین وسایل اشاعه‌ علم به‌شمار می‌رود زیرا حاوی مطالعات نظری و عملی تعمیم دهنده‌ درباره مسایل علمی، فرهنگی، اجتماعی، سازمانی و… است و نیز واسطه‌ای است برای تعلیم و تربیت نسل‌های آینده و حفظ و انتقال میراث فرهنگی یک ملت و سازمان به آیندگان. کتاب همچنین یکی از ابزارهای اصلی روابط‌عمومی است ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top