آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » اخبار روابط عمومی » انجمن متخصصان روابط‌عمومی، پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن روابط‌عمومی را تبریک گفت

انجمن متخصصان روابط‌عمومی، پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن روابط‌عمومی را تبریک گفت

انجمن متخصصان روابط‌عمومی، پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن روابط‌عمومی ایران را تبریک گفت.

به گزارش شارا، متن پیام انجمن متخصصان روابط‌عمومی به شرح زیر است:

«شکل گیری هر نهاد مدنی و فرهنگی که نشات گرفته از یک نیاز و دغدغه جدی و اساسی باشد، حرکتی عقلانی و هوشمندانه با هدف مشخص در یک ساختار نظام یافته است. اگرچه باید در این گذر و گذار و در جهان عدم قطعیت که عنصر تغییر جزء سوژه های ثابت و لاینفک آن است، به تاثیر مولفه ها و محرک های مهم که علی القاعده منشاء درونی و بیرونی دارد اشاره نمود؛ مولفه هایی که می تواند به واسطه میزان اثرگذاری و قدرت تاثیربخشی، در قالب یک مدیریت صحیح و کارامد و با بکارگیری استراتژی منطبق با شرایط و اقتضائی باعت تحرک، توسعه و تحول شود و یا اینکه بر عکس در سایه بی توجهی و عدم اقبال مناسب و ضعف در راهبری مطلوب نه تنها شاهد تحرک بیشتر و ارتقای کمی و کیفی ملموس تر آن نهاد نمی باشیم بلکه به اجبار باید شاهد مقصود را به صورت هزیمت و شکست و آغاز نافرجام در آغوش بگیریم.

بویژه اینکه این نهاد فرهنگی از جنس غیردولتی و نهاد مردمدار و اتفاق ظهور و حضور آن مبتنی بر اتحاد و اتفاق عقلی و تعهدات حرفه ای و مسئولیت اجتماعی افرادی باشد که به عنوان پشتوانه و تکیه گاه اصلی این فرصت و در قامت اهرم قابل اتکاء برای بالندگی و رشد مد نظر قرارگرفته اند تا امکان فعالیت و تاثیر و تاثر برخواسته از ظرفیت های عملی و عملی و دانشی و مهارتی با چاشنی عشق و تعلق خاطر و تعصب و رسالت حرفه ای توسط گروهی فرهیخته و اندیشمند در جهت تعالی کاری بزرگ و سترگ قلمداد گردد.

انجمن روابط‌عمومی‌ ایران نهادی از جنس نیاز و دغدغه ای از نوع ضرورت در سالیان دراز بوده است که افرادی عالم، عامل، عاقل و عاشق تحت نامی با مسمی و در قالب یک ساختار حرفه ای تحت عنوان انجمن روابط‌عمومی ایران زمینه این اقدام ارزشمند و فرصت این فعالیت مهم را فراهم نموده اند. تشکیل جلسات، انتخاب هیات موسس و تدوین اساسنامه و تصویب و عضو گیری و فراخوان عمومی همراهان این عرصه، منتج به جلسات و نشست و تولید آثار علمی، انتشار کتاب و ماهنامه و جلسات علمی ماهیانه برای رشد و بالندگی روابط‌عمومی در ایران گردید.

فرصت های همنشینی، جلسات تعامل و هم اندیشی، برگزاری نشست های علمی و حضور استاد و فرهیختگان و مدیران و کارشناسان این عرصه باعث باز تعریف مجدد روابط‌عمومی در ایران و تغییر مسیر روابط‌عمومی که عهده دار نقش های متفاوت و یا متصاد با جایگاه اصلی خود بوده اند شده است. روابط‌عمومی‌های دولتی که در دهه ۶۰ عهده دار هر نقشی به جز نقش اصلی ارتباطات، اطلاع رسانی، تنویر افکار عمومی، تحلیل مخاطبان، اعتماد سازی، تعامل، مشارکت و … بوده اند با شکل‌گیری انجمن روابط‌عمومی و طرح مسائل و چالش های موجود و مطالبه گری به حق از دولت ها و دستگاههای اجرایی دولتی ذیربط در بازه های زمانی مختلف به پوست اندازی و تغییر مسیر و شخصیت بخشی روابط‌عمومی کمک شایانی کردند.

انجمن روابط‌عمومی برابر فلسفه ‌وجودی و ماموریت و اهداف تعیین شده مسیر سخت و صعب و مسئولیتی بس دشوار در این عرصه خطیر که بر عهده گرفته بود بواسطه عدم حمایت های لازم و اعمال سلایق شخصی به مثابه دیگر فعالیت های علمی و اجتماعی و صنفی و حرفه ای در مسیر کار، دستخوش فراز و نشیب ها، قهر و آشتی ها، تحرک و کندی، پویایی و بی رمقی و ظرفیت سازی و ظرفیت سوزی شده است.

اما حقیقت امر این است که صادقانه و واقع ببینانه نباید چشم از حقایق و اتفافات و افراد فرهیخته‌ای بست که با تمام وجود ‌ و با استفاده از امکانات شخصی و سازمانی و بی چشمداشت در طی این سال‌ها کمر همت بستند تا چراغ این انجمن کماکان روشن بماند و اگر در برخی از مواقع حیات این انجمن به نازکی و به باریکی مو رسیده باشد مانع از پاره شدن آن گردد، کسانی که امروز در جمع ما نیستند و از این جهان رخت برببستند و نام و یادشان برقرار است و عزیزانی که بازنشسته و گرد و غبار پیری مو و روی آن را متاثر از خود ساخته است.

اما هر چه بود و هر چه هست و هر چه خواهد آمد با ارزش و در خور تقدیر و تعظیم است و بی تردید این مهم در قامت انجمن روابط‌عمومی مسیری راهبر و اقدام رهگشا برای آیندگان این عرصه خواهد بود.

اعضای هیات مدیره انجمن متخصصان روابط‌عمومی ضمن ادای احترام به تلاش های در خور تحسین و ارزشمند گذشتگان و حاضران، بر خود فرض می داند صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسب سالگرد تاسیس این انجمن تقدیم نموده و آرزوی توفیق و سربلندی این انجمن را در مسیر توسعه علمی و عملی و کمک به رشد و بالندگی از ظرفیت های جدید و فناورانه توام با خلاقیت و نوآوری و دانش و تجارب روزآمد از درگاه حضرت حق مسئلت می نماید.»

Scroll To Top